DOPRAVA ZDARMA
při objednávce nad 1500 Kč!

Alzara sůl z Mrtvého moře přírodní 10kg

  • Alzara sůl z Mrtvého moře přírodní 10kg
    Alzara sůl z Mrtvého moře přírodní 10kg

V kategoriích:
Alzara sůl z Mrtvého moře » Naturální
Přísady do koupele » Solné

Cena: 1187.00
Dostupnost:
Skladem
Alzara sůl z Mrtvého moře přírodní 10kg

Specifikace

Minerální sůl Alzara je čistá 100% přírodní sůl těžná z ložisek v Mrtvém moři. Tato sůl se vyznačuje zejména vysokým obsahem hořečnatých a draselných solí , ale kromě toho obsahuje i řadu dalších minerálů a prvků. Právě tyto minerály jsou zdrojem důležitých prvků zodpovědných za její jedinečné účinky. Tím se tato sůl také zásadně odlišuje od ostatních běžných/mořských solí.

Účinky

Koupele v soli z Mrtvého moře mají pozitivní a komplexní účinek na celý organizmus: pomáhají při kožních potížích (akné, ekzémy, lupénka), zklidňují a regenerují citlivou a podrážděnou pokožku, pomáhájí zmírňovat potíže způsobené špatnou cirkulací, uklidňují při stresu a vypětí, zlepšují svalový tonus a ulevují při pohybových potížích. Vysoký obsah hořčíku má také velmi pozitivní účinky při astmatu a alergických onemocněních horních cest dýchacích - inhalace soli během koupelí působí protialergicky, ulevují průduškám a usnadňují dýchání.

Návod k použití

Potřebné množství soli rozpusťte v menším množství horké vody, doplňte chladnější vodou na teplotu 36-38oC. Doporučená doba koupele 15-20min. Po koupeli pokožku opláchněte čistou vodou, nepoužívejte mýdlo a dopřejte si 15-20 minutový klid.

Pro relaxační a tonizující koupele dávkujte 300-500g soli na 100l vody, 3-4x týdně.

Při kožních potížích (ekzémy, lupénka), na citlivou nebo podrážděnou pokožku dávkujte 250-300 g soli na 100l vody, 2-3x týdně.

Pro použití soli do bazénu/ vířivky dávkujte cca 25 kg (1 pytel) na 1m3 (1000 l) vody. Při tomto dávkování dosáhnete koncentrace soli ve vodě zhruba odpovídající slanosti běžné mořské vody (tj. cca 3%).

Protokol o složení minerální soli Alzara naleznete zde.

Tento web vyžaduje pro svou správnou funkci soubory cookies. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte.